تبلیغات
برو بچ باحال ساوه!! - تظاهرات مردم نیویورک در اعتراض به تبرئه یک پلیس قاتل دیگر + عکس

فونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا ساز

لطفا از تمام مطالب دیدن فرمایید.
تظاهرات در نیویورک

به نقل از اسپاتنیک، هیئت منصفه دادگاه شهر نیویورک دانیل پانتالئو افسر پلیسی را که اقدام به خفه کردن اریک گارنر فرد غیرمسلح سیاه‌پوستی که مشکل تنفسی داشت، کرده بود تبرئه کرد.

بر اساس این گزارش، گارنر اوایل سال جاری میلادی در منطقه "استیتن آیلند" نیویورک هنگامی که پلیس برای بازداشت کردنش به وی حمله کرد، بر اثر خفگی از ناحیه گلو جان داد.

در ویدئویی که از نحوه بازداشت مقتول منتشر شده نشان می‌دهد، افسر پلیس دستان خود را دور گردن اریک گارنر حلقه کرده و به‌شدت فشار می‌دهد و فرد سیاه‌پوست نیز فریاد می‌زند: نمی‌توانم نفس بکشم.

خانواده اریک گارنر شب گذشته پس از اعلام رأی هیئت منصفه در بی‌گناهی دانیل پانتالئو، ناامیدی و تأسف خود را نسبت به صدور این رأی اعلام کردند و از تظاهرات کنندگان خواستند تا آرامش خود را حفظ کنند.

مادر اریک گارنر در این باره تأکید کرد: من نمی‌دانم آنها کدام فیلم ویدئویی را تماشا کرده‌اند. بی‌شک این همان فیلمی نیست که ما نیز آن را دیده‌ایم. همسر اریک گارنر نیز در جمع معترضان گفت: من مصمم هستم که عدالت را برای همسرم به دست آورم.

اریک هولدر وزیر دادگستری آمریکا نیز تأکید کرد که وزارت دادگستری تحقیقات فدرال خود را در خصوص "نقض احتمالی حقوق شهروندی" در خصوص مرگ گارنر انجام خواهد داد.

هزاران نفر از مردم در مناطق مختلف نیویورک طی روز گذشته تجمع کردند تا اعتراض خود را نسبت به صدور این رأی هیئت منصفه اعلام کنند. ظاهراً هیچ‌گونه خشونتی در جریان برپایی این اعتراضات مشاهده نشده است. کمیسر پلیس نیویورک در این باره تأکید کرد که حدود 30 نفر در جریان این تظاهرات اعتراض آمیز بازداشت شده‌اند.


معترضان قصد داشتند تا تونل لینکلن را با برپایی تحصن مسدود کنند. صدها نفر از معترضان نیز با نشستن و خوابیدن در بزرگراه وست‌ساید این بزرگراه را مسدود کردند. سازمان دهندگان این اعتراضات به خبرنگاران گفته‌اند که سعی دارند با هماهنگ کردن تلاش‌های مسالمت آمیز اعتراض خود را نسبت به این رأی اعلام کنند.

کمیسر پلیس نیویورک به سی‌ان‌ان گفته است که اکثر این تظاهرات و تجمعات اعتراضی به‌صورت مسالمت آمیز برگزار شده است. در واشنگتن نیز تظاهراتی مشابه نزدیک کاخ سفید برپا شد و این تظاهرات موجب متوقف شدن عبور و مرور خودروها شده است.

در اوکلند کالیفرنیا نیز تظاهراتی در اعتراض به صدور این رأی برپا شده است. برپایی تظاهرات در مناطق مختلف آمریکا در حالی است که باراک اوباما پیش از این خواستار حفظ آرامش مردم شده بود و از مقام‌های پلیس و مجریان قانون خواسته بود تا روابط بین خود با اقشار مختلف مردم را بهبود و ارتقا دهند.
طبقه بندی: سیاسی، مطالب خواندنی و دیدنی!،

تاریخ : پنجشنبه 13 آذر 1393 | ساعت 21 و 28 دقیقه و 48 ثانیه | نویسنده : عباس رحیمی | نظرات
لطفا از دیگر مطالب نیز دیدن فرمایید
.: Weblog Themes By SlideTheme :.